teisipäev, 14. veebruar 2017

Kasulik kehaväline kogemus või egotrip?

  Olles aastaid teadlikke kehaväliseid kogemusi kogenud, tabasin ennast ühtäkki mõttelt, et see kõik on olnud vaid egotrip:
Mina olen...
Mina tahan...
Mina teen...
Mina...Mina...Mina...
  Aga mis mul tegelikult on vaja näha ja teha? Olgem ausad, me ju ei tea kes me tegelikult oleme, ammugi siis seda, mis meil tegelikult on vaja teha. Sündides siia ilma seosame ennast oma keha, nime, perekonna ja rahvusega kuhu me sünnime. Elame kohalike traditsioonide ja religioonide süsteemis ning lõpuks arvamegi, et oleme see kelleks me emaüsas, perekonnas, ümbritsevas keskonnas ja teadmistes vormitud oleme. See muster on nii võimas, et vähemagi tahtmise korral sellest vabaneda on praktiliselt võimatu ja isegi siis, kui meie füüsiline keha sureb, toimib see muster edasi. Läbi surma vabanenud hing jätkab sama mustri järgi toimimist: sportlased teevad trenni, usklikud järgivad oma usutraditsioone, arstid teevad oma tavapärast tööd, lauljad annavad kontserte, tavainimesed käivad tööl, puhkusel, reisimas jne. Tehakse kõike seda, mida on harjutud kogu oma maapealse elu tegema. Ja uue sünniga lisanduvad uued mustrid ning vanad mustrid jäävad alateadvusse kummitama. Mõttemustrid võimenduvad läbi elude kinnisideedeks, hirmud võimenduvad läbi elude foobiateks jne.
  Olles näinud ja kogenud kõike seda oma teadlike kehaväliste kogemuste ajal, hakkasin ühel hetkel iseenda üle juurdlema. Miks ma pole veel kordagi huvi tundnud selle kohta, miks ma tegelikult siin olen ja mis mul tegelikult on vaja teada või teha?
   Eelmisel aastal tegin ühe KVK ajal esimest korda taotluse kogeda ja näha seda, mida mul tegelikult on vaja kogeda ja näha (rõhk sõnal TEGELIKULT). Jätsin oma isiklikud soovid ja huvid täiesti mängust välja ja lasin Loojal endale vajalikku informatsiooni näidata. Eks selline "tundmatusse hüppamine" nõudis omajagu julgust, aga tuleb tunnistada, et lõpptulemus oli seda väärt. Näiteks sain ma seda meetodit kasutades teada oma klaustrofoobilise hirmu tekkepõhjuse. Olin nimelt ühes oma varasemas elus lapsena uppunud. Nägin unes isegi veetaimi ja käsitsi õmmeldud nukku, mis aeglaselt veekogu põhja vajus. See kogemus oli nii ehe, et ärkasin peale seda kohe üles. Aimasin, et probleemi tekkepõhjuse teadvustamisega kaob ka foobia. Järgmise sama taotlusega KVK ajal sattusin läbi valgete pilvede lennates ääretu mere kohale, kus minu ainsaks kaaslaseks oli must vares. Äkki hakkasime koos püstloodis pea ees lainetava veepinna poole kukkuma. Mulle meenus kohe, et olen alati kartnud KVK- de ajal veealuseid maailmu külastada (võimalusi on palju olnud) lihtsalt selles hirmus, et äkki tuleb jälle see tuttavalt õudne lämbumistunne peale ja ma ärkan üles. Teadsin, et mul tuleb sama hirmuga silmitsi seista ja ma olin selleks täiesti valmis. Plartsatasime koos varesega pea ees merre. Olin enne sukeldumist instinktiivselt kopsud õhku täis tõmmanud ja vaatasin vee all ringi. Esimest korda ei tundnud ma hirmu. Teadsin, et nüüd hakkan ma vee all hingama. Lasin õhu kopsudest välja nii et mullid veepinnale kerkisid ja hingasin siis sügavalt uuesti sisse. Mitte midagi hirmsat ei juhtunud, hingasin nagu tavaliselt edasi ja hõljusin meresügavuses koos musta varesega, kes tundis ennast seal samamoodi väga koduselt. Looja oli võtnud varese kuju, et koos minuga see katsumus läbi teha ja mulle toeks olla. See kogemus tõi mulle tõelise vabanemise. See pikalt alateadvuses olnud hirm ei käivitu nüüd enam ka ebateadlikes unenägudes, kus mul tuleb vahest sarnaseid lämbumisega seotud olukordi ette. Üks sarnane olukord oli kuu aega tagasi, kus ma ühes ebateadlikus unenäos ujusin basseinis ja keegi meesterahvas vajutas mu pea vee alla, nii et ma ei saanud enam pinnale tõusta. Varem oleksin ma sellisest unenäost ärganud südamekloppimise, meeletu lämbumistunde ja külma higiga otsaees. Seekord aga paanikat ei tekkinud ja ma hakkasin vee all automaatselt hingama nagu oleks see täiesti loomulik tegevus.
  Nädal aega tagasi tegin aga juba teistsuguse katsetuse. Palusin Loojal näidata, mis mul tegelikult on vaja teha ja mis on mu ülesanne? Looja ilmus vanema mehena ja viis mu ühe ümmarguse laua juurde, mis oli täis pabereid ja plaane ning hakkas mulle midagi selgitama. Ma ei saanud aga kahjuks mitte millestki aru, sest see kõik tundus liiga keeruline. Ärgates olin enda peale pahane, et  miks ma ei palunud esialgu näidata seda, millest ma olen võimeline aru saama.
  Igatahes on nüüd algus tehtud ja see tundub hoopis põnevam, kui kõik eelmised rännakud ja seiklused kokku. Soovitan kindlasti kõigil KVK harrastajatel vahelduseks "tundmatusse hüpata" ja uurida:

1. Kes ma tegelikult olen?
2. Mis mul tegelikult on vaja teada või kogeda?
3. Mis mul tegelikult on vaja teha?

NB! Muidugi on kõige parem selliseid uuringuid teha siis, kui mingeid segajaid ei ole (tulnukate kiibid või pahalased).



3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

1. Kes ma tegelikult olen?- Puhas Teadvus
2. Mis mul tegelikult on vaja teada või kogeda?- Teadvusel ei ole vaja midagi teada ega kogeda
3. Mis mul tegelikult on vaja teha?- Puhta Teadvuse seisundis kaob mõiste „vaja teha“ ära...
nii ehk...;)

Marlbel ütles ...

Palju õnne kui oled puhta teadvuse seisundi saavutanud! :) Ainult et, mida sa siin planeedil Maa veel teed? Koged puhast teadvust? Ei koge midagi muud (valu, rõõmu, kurbust)? Ei tee midagi (ei söö, joo, ega hinga)? Kahtlen sügavalt! :D See kui inimene on sündinud planeedile Maa, siis see ei ole toimunud juhuslikult, ikka vastavalt iga indiviidi soovile või plaanile, siin midagi teha või kogeda. Tavaliselt unustatakse see ära ja selle pärast soovitan seda teadlikus unes uurida :)

Anonüümne ütles ...

Sa tead, et ma kogen valu, kogen röömu...
Kogen armastust ja kogen ....üksindust...